![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5191676
*
nr 519 1676
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 98
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 16:08:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 15:09:39
1
500 kr
13/4 12:53:13
2
350 kr
13/4 12:54:16
2
450 kr
13/4 12:55:18
2
550 kr
13/4 18:04:50
3
600 kr
14/4 10:43:16
4
700 kr
14/4 12:10:48
5
800 kr
14/4 13:21:23
4
1.000 kr
14/4 15:57:37
6
900 kr
14/4 16:01:04
6
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 519 1676
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 98
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 15:09:39 | 1 | 500 kr |
13/4 12:53:13 | 2 | 350 kr |
13/4 12:54:16 | 2 | 450 kr |
13/4 12:55:18 | 2 | 550 kr |
13/4 18:04:50 | 3 | 600 kr |
14/4 10:43:16 | 4 | 700 kr |
14/4 12:10:48 | 5 | 800 kr |
14/4 13:21:23 | 4 | 1.000 kr |
14/4 15:57:37 | 6 | 900 kr |
14/4 16:01:04 | 6 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53